Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

LŠĮPS pirmininkas susitiko su Prezidentės patarėja

Trečiadienis, 20 rugsėjo 2017 13:33 Paskelbtas Aktualijos

Rugsėjo 20 d.  LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dalyvavo LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) posėdyje, kuriame buvo svarstomas Profesinio mokymo įstatymo Nr. VIII-450 pakeitimo įstatymo projektas. Posėdyje buvo pristatyta nauja priėmimo tvarka, programos specifika, akcentuojama situacija regionuose. Posėdžio dalyviai turėjo nemažai klausimų, todėl šis klausimas su patikslinimais pakartotinai bus svarstomas ateinančiame ŠMK posėdyje.

Ruošiamasi protesto akcijoms

Ketvirtadienis, 14 rugsėjo 2017 11:41 Paskelbtas Aktualijos

Šiuo metu vyksta aktyvus pasiruošimas masinėms protesto akcijoms – pradėtos visos reikalingos procedūros susivienijimuose. Reikalavimus Vyriausybei parengė ir tarpusavyje suderino 4 švietimo profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas”.

Seminaras Madride

Ketvirtadienis, 14 rugsėjo 2017 08:39 Paskelbtas Aktualijos

Rugsėjo 7 – 8 d. Madride (Ispanija) vyko projekto „Lyčių lygybės skatinimas dalyvaujant darbuotojams ir sprendimų priėmimas profesinių sąjungų ir darbo tarybose“ seminaras, kuriame dalyvavo atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Rumunijos, Bulgarijos, Juodkalnijos. Lietuvai atstovavo Nijolė Dargužienė, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovė  ir Kristina Andrulienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos atstovė.

Mokyklose jau įsibėgėjo pirmoji rugsėjo savaitė, bet aš tebegyvenu pasiruošimo mokslo metų pradžiai ir Rugsėjo 1-jai skirtų renginių įspūdžiais. Teko daug išgirsti, nemažai prišnekėjau ir pati. Naujovės, kuriomis mokyklas „apdovanojo“  Švietimo ministerijos triūsliai, prašyte prašosi komentarų.

Ilgesnių mokslo metų belaukiant

Ketvirtadienis, 07 rugsėjo 2017 11:57 Paskelbtas Aktualijos

Balandžio mėnesį lankiausi Suomijos mokyklose, Helsinkio tarptautinėje ir paprastoje vidurinėje. Dėkoju Ugdymo plėtotės centrui, įvertinusiam mano darbą ir pakvietusiam susipažinti su kitokia švietimo sistema. Dalinuosi pastebėjimais, nes dabar aktualu: vėl pradedame mokslo metus, bet jau kitokius, ilgesnius ir turtingus prevencinėmis programomis.
Tiesa, nieko naujo – mokslo metų ilginimas ir prevencijos programų integramas yra jau išbandyti dalykai, juos esame patyrę. Kur dabar tokia „naujovė“ nuves? Kai mokytojų darbo užmokestis mažas, negarantuojantis nuolatinio tobulinimosi bei pozityvaus nusiteikimo. O ko gali išmokyti mokytojas, praradęs viltį?

„Trys švietimo ir mokslo bendruomenes apimančios profesinės sąjungos surėmė ietis dėl mokytojų atlyginimų ir ėmė grasinti naujais protestais.“ (Delfi, 2017-09-04). Masiniais streikais grasinantiems mokytojams – ministerijos atkirtis: Jūsų atlyginimas – didesnis už vidutinį šalyje.

Esmė ta, kad mokytojams ir kitiems švietimo darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos niekada neakcentuoja, jog finansavimo reikia tik mokytojų atlyginimams. Visose derybose profsąjungos pirmiausia dėmesį kreipia į UGDYMO KOKYBĘ. Mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų atlyginimai tėra viena neatsiejama ugdymo kokybės dedamųjų, kurios pamiršti nevalia. Atkreipiu dėmesį į KREIPIMOSI formuluotę, jog lėšų trūksta „vadovėliams, mokymo priemonėms“ ir tik tada „mokytojų darbo užmokesčiui“.

LŠĮPS pirmininko veikla

Ketvirtadienis, 07 rugsėjo 2017 07:49 Paskelbtas Aktualijos

2017 -09-07 LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas LRS ŠMK dalyvaus susitikime su LVŽS komiteto nariais, ŠMK pirmininku akad. E.Jovaiša ir ŠMM ministre J.Petrauskiene. Susitikimo formatas - būsimų reformų švietimo sektoriuje galimas įgyvendinimas, finansavimas ir problemos, susijusios su pertvarka švietimo sistemoje.

Copyright © 2013 Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version