Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Seminaras Madride

Rugsėjo 7 – 8 d. Madride (Ispanija) vyko projekto „Lyčių lygybės skatinimas dalyvaujant darbuotojams ir sprendimų priėmimas profesinių sąjungų ir darbo tarybose“ seminaras, kuriame dalyvavo atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Rumunijos, Bulgarijos, Juodkalnijos. Lietuvai atstovavo Nijolė Dargužienė, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovė  ir Kristina Andrulienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos atstovė.

Pirmoje dalyje šalių atstovai savo pranešimuose pristatė kokie yra skirtumai tarp vyrų ir moterų darbo, darbo apmokėjimo, sveikatos priežiūros ir laisvalaikio praleidimo. Kiekvienoje šalyje situacijos panašios, problemos tos pačios - priimti geri įstatymai, tačiau ne visi veikia.

 

Antroje dalyje buvo kalbama apie moterų aktyvumą darbo rinkoje, lanksčias darbo sąlygas, vaikų priežiūrą, mokesčių sistemą. Apibendrinus šių šalių patirtį, bus paruoštos rekomendacijos dėl lygių galimybių bei kaip pagerinti moterų padėtį.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version