Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

LŠĮPS pirmininkas dalyvavo Seimo komitetų posėdžiuose

Birželio 28 d. LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dalyvavo LR Seimo Biudžeto komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo Nr.XIII-198 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto.  E. Jesinas argumentuotai išsakė švietimo profesinių sąjungų poziciją, kodėl šio įstatymo 5 priedo įsigaliojimas, kuris reglamentuoja švietimiečių darbo užmokesčio tvarką, turėtų būti nukeltas metams. Komiteto nariai bendru sutarimu pritarė siūlymui pratęsti senosios tvarkos galiojimą iki 2018 m. rugsėjo 1 d. Rytoj (birželio 29 d.) plenariniame posėdyje bus balsuojama dėl šio projekto.

Vėliau LŠĮPS pirmininkas dalyvavo ir LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, kuriame išsakė savo nuomonę dėl vadovų kasmetinės ataskaitos vertinimo ir pasiūlė, kad į vertinimo komisijas būtų įtraukti Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, siekiant galimai užkirsti kelią subjektyviam vertinimui ir savivaldybių politinei įtakai. Šiai E. Jesino išsakytai pozicijai pritarė ir Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas Tomas Marozas.

 

Klausimas dėl Seimo nutarimo „Dėl bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairių patvirtinimo“ projekto ir gairių buvo nukeltas, nes Komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša paprašė Vyriausybės išvadų, be kurių tolimesnis svarstymas yra neįmanomas. 

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version