Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje

Birželio 21 d. LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, kuriame vėl buvo svarstomas klausimas dėl vadovų kadencijų, kadangi Seimo plenariniame posėdyje buvo nubalsuota neriboti mokyklų vadovų kadencijų.

Komitetas pakartotinai grįžo prie klausimo svarstymo, reglamentuosiančio tolimesnę vadovų veiklą ir jos vertinimą.  Buvo pritarta, kad visgi vyks kasmetinis vadovų veiklos vertinimas. Vertinimą turės pateikti mokyklos tarybos ir steigėjas. Gavus neigiamą vertinimą, steigėjas per 10 dienų privalės atleisti mokyklos vadovą ir skirti laikiną vadovą iš mokyklos administracijos darbuotojų.

 

Posėdyje taip pat buvo svarstomas Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymas po 5 metų kadencijos atlikti suminį mokyklos vadovo vertinimą, tačiau Komiteto nariai šiam siūlymui pirminiame svarstyme nepritarė. Nutarta Seimo plenariniam posėdžiui teikti dabartinį vadovų kadencijų veiklos reglamentavimą ir vertinimą ir, atsižvelgus į Seimo narių pastabas bei siūlymus, vėl svarstyti jas Švietimo ir mokslo komitete. Dėl laiko stokos kiti klausimai, tarp kurių buvo ir ypatingai svarbus klausimas dėl 2018 m. valstybės biudžeto projekto formavimo principų,  buvo nukelti į kitą posėdį.

 

Tą pačią dieną vykusiame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje buvo svarstomas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo Nr. XIII-198 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Komitetas prieštaravo, kad būtų pratęstas valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 5 priedo galiojimas švietimo sektoriaus darbuotojams, nors švietimiečiams etatinis apmokėjimas nebus įvedamas nuo 2017 m. rugsėjo, kaip buvo planuota anksčiau, o šio įstatymo principas ir yra pagrįstas etatiniu apmokėjimu.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version