Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Po susitikimo su Premjeru mitingas laikinai atidedamas

Birželio 16 d. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio kvietimu, LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dalyvavo dalykiniuose pietuose su Premjeru ir švietimo profesinių sąjungų lyderiais bei aptarė profesinėms sąjungoms aktualius klausimus.

Susitikimo metu švietimo profesinės sąjungos pristatė problemas, kylančias dėl etatinio darbo apmokėjimo įvedimo, dėl klasės krepšelio įgyvendinimo, dėl mokytojų garantijų anksčiau laiko nutraukti pedagoginę veiklą ir išeiti į pensiją. Premjeras išankstinei pensijai neprieštarauja, tačiau kelia klausimą dėl lėšų. Iki šiol dar nėra išsiaiškinta dėl struktūrinės pertvarkos statuso švietimo srityje, nes galimai didelės lėšos yra panaudotos  socialinio modelio įvedimui. Galutinis atsakymas bus gautas liepos pradžioje, kai Finansų ministerija su Europos Sąjunga suderins biudžeto paskirstymo galimybes ir tuomet bus apsispręsta dėl terminų įvedant etatinį apmokėjimą bei klasės krepšelį.

 

Dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties Premjero nuomonė išlieka tokia pati – pasirašyti būtina. LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas prašė Vyriausybės vadovo paveikti Švietimo ir mokslo ministeriją, kad ši nebandytų tempti laiko, tuo labiau, kad sutarties projekte nėra konkrečių sumų ir sprendimus dėl kolektyvinės sutarties įgyvendinimo vis tiek turės priimti Vyriausybė.

 

Be to, buvo pritarta LŠĮPS pirmininko siūlymui susitikti kas du mėnesius su Premjeru ir aptarti švietimo problemas.

 

Po šio susitikimo švietimo profesinės sąjungos bendru sutarimu sutarė mitingą nukelti į rugsėjo mėnesį, jei iki tol Vyriausybė nepradės įgyvendinti savo pažadų.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version