Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto klausymai

Birželio 12 d. LŠĮPS pirmininko pavaduotojas Ramūnas Znutas dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto klausymuose, kuriuose buvo svarstomas Seimo nutarimo „Dėl bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairių patvirtinimo“ projektas.

Dokumente, kuriam po pateikimo yra pritaręs Seimas, numatoma, kad mokytojais ateityje galėtų dirbti tik magistro laipsnį turintys asmenys. Taip pat numatyta garantuoti lygiavertes mokymosi sąlygas kaimo ir miesto mokyklose. Be to, dokumentu siūloma įkurti Ugdymo tyrimų ir inovacijų centrą.

Pasak R. Znuto, pristatyme jam pritrūko pasitikėjimo mokytoju, kaip asmenybe, gairių, taip kaip yra Suomijoje, kur bendradarbiavimas grįstas pasitikėjimu mokytoju ir visa mokyklos bendruomene. Mokykloms, norint turėti laisvę, reikia ir papildomo finansavimo. Bet ar bus jis?

LŠĮPS pirmininko pavaduotojas taip pat pritaria minčiai, kad ateities mokytoju galės dirbti tik magistro laipsnį turintys mokytojai. Anot jo, atlikus visus kompleksinius veiksmus, mokytojo specialybės prestižas pakils.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version