Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Švietimo profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Seimo švietimo ir mokslo komiteto nariais

Birželio 7 d.  LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas ir LŠĮPS pirmininko pavaduotojas Ramūnas Znutas dalyvavo Seimo švietimo ir mokslo komiteto narių ir profesinių sąjungų susitikime, kuriame buvo dar kartą pratęstas aptarimas dėl etatinio darbo apmokėjimo modelio projekto tobulinimo ir kitos su vykdoma švietimo politika susijusios problemos.

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pristatė etatinio darbo apmokėjimo modelio projektą, po to vykusiose diskusijose dėl etatinio modelio optimalumo, efektyvumo gerinant ugdymo procesą, mokytojų darbo sąlygas ir apmokėjimą dalyvavo tiek Seimo nariai, tiek profesinių sąjungų atstovai. Profesinių sąjungų atstovai pažėrė nemažai kritikos dėl siūlomo projekto, kuriai pritarė ir Seimo nariai, ir Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas Jonas Mickus.

 

Profesinių sąjungų atstovai įžvelgė pavojų, kad vietoje esančio mokyklų tinklo išsaugojimo, mažesnės mokyklos galimai bus sunaikintos. Kontaktinių valandų pagal planuojamą etatinį apmokėjimą neužteks visiems mokytojams, dėl ko nemaža dalis mokytojų gali prarasti darbą. Visiškai nėra atsižvelgta į regionalumo principą, o tai visiškai nesiderina su viešai skelbtais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tikslais.

 

Vienu iš didžiausių minusų profsąjungos įvardijo Švietimo ir mokslo ministerijos planuojant reformas rišimąsi prie esamų lėšų, dėl ko reforma yra padaroma tik kosmetiškai ir savo tikslų, gerinti ugdymo kokybę, darbo sąlygas ir pedagogų darbo apmokėjimą, nepasiekia.

 

Susitikimo metu taip pat buvo kalbėta apie šakos kolektyvinę sutartį, susitarimo dėl šios sutarties dirbtinį vilkinimą, visišką socialinio dialogo su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene nebuvimą. Ministrė sprendimus priima vienašališkai, nederindama pozicijos švietimo darbuotojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis. Dėl šios priežasties, t. y. socialinio dialogo vengimo, yra inspiruojama konfliktinė situacija tarp Švietimo ir mokslo ministerijos ir profesinių sąjungų.

 

Buvo pastebėta, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, sausio mėnesį davęs pavedimą per 30 d. informuoti apie švietimos šakos kolektyvinės sutarties atitikimą XVII-osios Vyriausybės programai, taip ir nepasidomėjo, kodėl jam nebuo pristatyta kolektyvinė sutartis, o Švietimo ir mokslo ministerijos valdininkai, pasinaudoję palankia jiems situacija imitavo naujas derybas dėl šios sutarties, prisidengdami teiginiu, kad šalies biudžete nėra numatytos lėšos ankstesniems susitarimams vykdyti.

 

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta, kad ieškant optimalaus ir sėkmingiausio etatinio apmokėjimo modelio ir toliau tęsti Švietimo ir mokslo komiteto narių, Švietimo ir mokslo ministerijos bei profesinių sąjungų atstovų susitikimus.

 

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas kreipėsi į Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką akademiką Eugenijų Jovaišą prašydamas, kad minėtos problemos švietimo sektoriuje būtų aptartos Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos valdyboje ir būtų kuo greičiau susitarta dėl bendradarbiavimo susitarimo su profesinėmis sąjungomis pasirašymo.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version