Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Švietimo profesinės sąjungos kviečia į viešą spaudos konferenciją

Dideli mokytojų bendruomenės lūkesčiai į valdžią atėjus švietimo, kaip vieno iš nacionalinio saugumo elemento, svarbą deklaruojantiems politikams, žlunga.

 

Seimo nariams toliau dėstant apie švietimo svarbą, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, jo ministrų kabinete dirbanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir jos pavaldiniai pastarosiomis savaitėmis švietimo visuomenei pasiuntė akivaizdžius signalus, kad esminių permainų į gerą Lietuvos švietime laukti neverta.

Tam daryti laikas pasirinktas neatsitiktinai – šiuo metu ministerijų lygmenyje vyksta intensyvus 2018 metų valstybės biudžeto formavimas. Daugybė požymių, tarp kurių verta paminėti siekį atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą, kolektyvinių derybų dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties vilkinimą, neapibrėžtoje ateityje planuojamą mokytojų darbo užmokesčio didinimo siejimą su neišvengiamu ir ženkliu dirbančių skaičiaus mažinimu, rodo, kad 2018 metų biudžete švietimo reikmės vėl bus finansuojamos likutiniu principu, t. y. tiek, kiek liks nuo kitų, Vyriausybei svarbesnių, šalies gyvenimo sferų aprūpinimo reikalingais ištekliais.

 

Švietimo profesinės sąjungos, atstovaujančios ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo, neformaliojo, profesinio, suaugusių ugdymo pedagogams ir aukštųjų mokyklų dėstytojams, nepasiruošusios taikstytis su tokiu atsainiu vykdomosios valdžios požiūriu į jaunosios kartos ugdymą ir Lietuvos valstybės nacionalinį saugumą, todėl birželio 8 d. (ketvirtadienį) 11.30 val. skverelyje prie Švietimo ir mokslo ministerijos rengia viešą spaudos konferenciją, kurios metu švietimo profesinių sąjungų lyderiai išdėstys savo įžvalgas, pateiks mokytojų nuomonę apie Švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės veiklą švietimo labui.

 

Viešą spaudos konferenciją organizuoja Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version