Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

LŠĮPS Telšių raj. susivienijimo pirmininkų tarybos posėdis

Gegužės 18 d.,  eiliniame LŠĮPS Telšių raj. susivienijimo pirmininkų tarybos posėdyje be profsąjungos aktyvo, kaip įprasta,  dalyvavo ir rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė,  vedėjos pavaduotoja Daiva Tūmienė, skyriaus vyr. specialistai. Buvo aptari labai aktualūs rajono švietimo klausimai dėl mokyklų finansavimo, klasių  ir grupių komplektavimo, pedagogų užimtumo, ikimokyklinių įstaigų darbo tvarkos vasaros atostogų metu.

Kaip žinia, Telšių raj. savivaldybės mokyklos finansuojamos eksperimentine tvarka taikant klasės krepšelio metodiką. Baigiantis mokslo metams pateikta finansavimo analizė rodo, kad pagal šią metodiką ugdymui lėšų pakanka, bet jų trūksta valdymui ir pagalbos vaikui specialistams. Šis trūkumas fiksuojamas mažoms kaimo  mokykloms.  Kad mokykla galėtų išgyventi, joms  skiriama didesnė perskirstomų lėšų dalis.

Posėdyje taip pat buvo diskutuojama apie numatomas švietimo naujoves, kurios kelia nerimą visai švietimo bendruomenei: neaiškumai dėl pedagogų  etatinio darbo apmokėjimo projekto, mokslo metų trukmė, per ilgai užsitesęs švietimo šakos kolektyvinės sutarties derinimas  ir kitos numatomos sistemos pertvarkų. Aiškėja, kad Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai nepasirengę  dialogui su socialiniais partneriais .

Kyla retorinis klausima, kiek ilgai  bus bandoma mokytojų kantrybė?

 

Zofija Jesinienė, LŠĮPS Telšių raj. susivienijimo pirmininkė

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version