Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pakibo ant plauko

Gegužės 18 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje susirinkę visų šalies švietimo profesinių sąjungų atstovai išgirdo, kad artimiausiais metais šalies švietimo sistemai nėra pagrindo tikėtis papildomai bent kiek ženklesnio finansavimo padidinimo. Tokią informaciją, girdint ir švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, pateikė finansų viceministras Darius Sadeckas.

Mokytojų ir valdžios atstovai buvo susitikę aptarti abiejų pusių pasiūlymus dėl daugiau nei metus ruošiamos Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties. Derybos buvo nutrūkusios keičiantis valdančiajai daugumai, tačiau ir naujoji valdžia požiūrio į švietimą nepakeitė. Šiuo metu deklaruojama, kad yra ruošiamas didelis paketas švietimo pokyčių, tačiau jų negrindžiant reikiamais finansiniais ištekliais laukti sėkmės neverta.

 

Nepasikeitė ir derybose dalyvaujančių Švietimo ir mokslo ministerijos valdininkų pozicija. Jie lengva ranka pritaria daugeliui profesinių sąjungų siūlymų, puikiai žinodami, kad pasiūlymams nepritars Finansų ministerija.  

 

Tokia situacija verčia profesines sąjungas kelti klausimą, ar dabartinė valdžia tikrai kalba tiesą tvirtindama, jog yra pasiryžusi vykdyti visas švietimo pertvarkas tardamasi su socialiniais partneriais. Dėl šios priežasties vakarykštės derybos nutrūko iš esmės nė neprasidėjusios. Visos švietimo profesinės sąjungos vieningai pasiūlė laikinai, t. y trims savaitėms, stabdyti derybų procesą, kad ministerijos vadovybė aiškiai pasakytų, kiek ir kokioms reikmėms bus skirti pinigai jau aktyviai planuojamame 2018 metų biudžete. Jei visgi paaiškės, kad Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo plane numatytiems žingsniams – klasės krepšelio įvedimui, etatinio mokytojų apmokėjimo įgyvendinimui, išankstinės mokytojų pensijos įvedimui, mokytojų atlyginimų kėlimui ir kt. – nebus numatytas reikalingas finansavimas, derybos bus nutrauktos. O kaip rodo tiek europinė, tiek Lietuvos praktika, nevykstant deryboms, lieka vienintelis problemų sprendimo kelias –masinės protesto akcijos.

 

LŠĮPS informacija

 

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version