Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Laikinai stabdomos derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties

Gegužės 18 d. LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dalyvavo LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, kuriame toliau buvo svarstomas klausimas dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 48, 59 ir 60 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo  5 ir 59 straipsniais įstatymo projekto (dėl vadovų kadencijų).

Posėdyje daugiausiai buvo kalbama apie formuluočių patikslinimą, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) buvo įpareigota pateikti duomenis apie vadovų rezervą ir paruošti nuostatus dėl rezervo sudarymo. Nors klausimo svarstymą dar sutarta pratęsti kitame posėdyje, tačiau pagrindas plenariniam posėdžiui jau paruoštas – belieka suderinti galutinai kai kurių punktų formuluotes.

 

Posėdyje taip pat buvo sutarta, kad ŠMM turi paruošti vadovų metinės veiklos vertinimo priemonių reglamentą.

 

Tą pačią dieną ŠMM vyko derybinės darbo grupės dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto posėdis, kuriame dalyvavo ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė, kancleris Tomas Daukantas bei  finansų viceministras Darius Sadeckas. Profesinių sąjungų manymu, ŠMM nepasiruošė posėdžiui, kadangi nors profesinės sąjungos ir pateikė pasiūlymus dėl kolektyvinės sutarties, tačiau jie nebuvo dalykiškai įvertinti, nors posėdžio metu jiems neprieštaravo nei ministrė, nei kancleris, todėl LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas pasiūlė laikinai sustabdyti derybas,  kol ŠMM nepateiks bent preliminaraus švietimo biudžeto ir finansinių galimybių, kas susiję su kolektyvinės sutarties nuostatų įgyvendinimu.

 

Buvo sutarta po 3 savaičių vėl susirinkti į posėdį ir, jeigu, ŠMM nesugebės pateikti konkrečių datų ir finansavimo šaltinių, ko reikalaujama kolektyvinėje sutartyje, profesinės sąjungos perspėjo valdininkus, kad visiškai nutrauks derybas dėl kolektyvinės sutarties ir spręs klausimą dėl masinių protesto akcijų organizavimo dėl ŠMM pažadų netesėjimo. 

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version