Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Konferencija Klaipėdoje „Naujos ugdymo strategijos ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“

2017 m. gegužės 12 d įvyko LŠĮPS Klaipėdos miesto susivienijimo (KMS) organizuota konferencija „Naujos ugdymo strategijos ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“, kurioje dalyvavo LŠĮPS pirmininko pavaduotojas Ramūnas Znutas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Stefanija Vancevičienė, ikimokyklinių įstaigų darbuotojai iš Klaipėdos, Palangos ir Nidos miestų, Tauragės, Plungės, Naujosios Akmenės, Kretingos,  Klaipėdos, Kelmės bei Plungės rajonų.

Apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo perspektyvas bei aktualijas pranešimą skaitė Klaipėdos miesto universiteto docentė, socialinių (edukologijos) mokslų daktarė Sada Ramanauskienė, o apie pažangiausius metodus kalbėjo Birutė Jovaišienė, Klaipėdos m. ikimokyklinio ugdymo auklėtojų metodinio ratelio pirmininkė. Dovilė Urbanavičienė iš VŠĮ „Laimingų vaikų pilis“, pristatė filmuotą medžiagą apie lauko pedagogiką iš mokymų, kuriuose dalyvavo Didžiojoje Britanijoje.  Ikimokyklinių švietimo įstaigų finansavimą aptarė lopšelio – darželio „Čiauškutė“ direktorė Jolita Skirpstaitienė, o l.e.p. Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės pareigas, lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Zarambienė kalbėjo apie sėkmingą tėvų ir ugdymo įstaigų darbuotojų bendradarbiavimą.

 

Iš Latvijos atvykęs psichologas Juris Beltė skaitė įdomų pranešimą apie psichoemocinį ikimokyklinių įstaigų darbuotojų saugumą ir jo įtaką ugdymo kokybei. Pasisakant LŠĮPS KMS atstovei Aušrai Kuzminskienei apie darbuotojų darbo sąlygas, vyko emocionalios diskusijos su pranešėja bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Stefanija Vancevičiene.

 

LŠĮPS KMS pirmininkė Laima Juknienė kalbėjo apie profesinių sąjungų įtaką gerinant ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo darbuotojų darbo sąlygas, diskutavo su konferencijos dalyviais, ar verta būti profsąjungos nariu. LŠĮPS pirmininko pavaduotojas R. Znutas visus susirinkusius informavo apie vykstančias derybas su Švietimo ir mokslo ministerija dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties bei apie susitikimus su LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša.

 

LŠĮPS KMS narė, lopšelio-darželio „Puriena“ auklėtoja, Polmena Kinčinienė paruošė stendinį pranešimą „Smulkiosios motorikos ugdymo įtaka mokyklinei brandai", kuris puošė konferencijos salės sienas.

 

Konferencijos dalyviai priėmė dvi rezoliucijas, adresuotas Švietimo ir mokslo ministerijai bei Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui.

Renginio nuotraukas rasite čia – https://www.facebook.com/pg/Lietuvos-%C5%A1vietimo-%C4%AFstaig%C5%B3-profesin%C4%97-s%C4%85junga-273983995991011/photos/?tab=album&album_id=1424713784251354

LŠĮPS KMS informacija

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version