Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Diskusija dėl Darbo kodekso bei su juo susijusio socialinio dialogo iniciatyvos

Gegužės 10 d. Seimo Europos informacijos biure Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) organizavo diskusiją dėl Darbo kodekso bei su juo susijusio socialinio dialogo iniciatyvos.

Diskusijoje dalyvavo Trišalės tarybos nariai, profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos, NVO, valstybės įstaigų ir savivaldybių atstovai. Švietimo profesinėms sąjungoms diskusijoje atstovavo Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

 

SRDK pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas pristatė trišalį susitarimą dėl atlyginimų kėlimo ir sklandaus darbo santykių reformos įgyvendinimo. Susitarimo tikslas – paskatinti realų trišalį dialogą konkrečiose verslo šakose ir valstybės sektoriuje. Šis susitarimas nacionaliniu lygmeniu įtvirtintų bendras pastangas gerinti dirbančių žmonių padėtį ir socialines garantijas, remiantis konkrečiais susitarimais dėl konkrečių profesijų ir jų grupių.

 

Nors tiek profesinių sąjungų, tiek darbdavių ir Seimo atstovai sutiko, kad bendradarbiavimą reikia vystyti ir įsipareigojimai yra labai svarbu, tačiau darbdavių atstovai sakė, kad jų vizija dėl susitarimo skiriasi, o pajamų nelygybė yra geras ir sveikas dalykas, jei tik neperžengia ribos. Tad kada ir kas pasirašys šį susitarimą kol kas neaišku.

 

Diskusijoje dalyvavę didžiausios Norvegijos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos „Fagforbundet“ atstovai Anne Grimsrud ir Jan-Tore Strandaas pasakojo apie socialinį dialogą Norvegijoje ir ko juo pavyko pasiekti. Pasak jų, socialinis dialogas – tai ne tik kalbėjimas, bet ir įsipareigojimas, taip pat investicija bei skaidri priemonė, skatinanti socialinę pažangą, stabilizuojanti visuomenę ir suteikianti lygybę. Esamą bendradarbiavimo sistemą Norvegijoje jie kūrė palaipsniui, kol ji tapo stipri – socialiniai partneriai vieni kitais pasitiki. To svečiai palinkėjo ir mūsų šaliai.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version