Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties atnaujintos tik po profesinių sąjungų spaudimo

Gegužės 4 d., tik po to, kai Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga bei Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ balandžio 21 d. kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamos paskubinti Švietimo ir mokslo ministeriją vykdyti Premjero pavedimą dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto, pastaroji suskubo kviesti profesines sąjungas į posėdį galutinai suderinti Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų naujai suformuluotų kai kurių punktų.

 

Profesinės sąjungos pareiškė, kad dabar nereikėtų iš naujo svarstyti sutarties punktų, nes Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijos privalėjo tarpusavy suderinti galutinę kolektyvinės sutarties formuluotę, o darbo grupėje turi dirbti derybų šalys – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir LR Vyriausybės įgaliota Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Po ilgų diskusijų pavyko rasti kompromisines formuluotes kai kuriems šakos kolektyvinės sutarties punktams, įtraukiant naujas nuostatas, kaip pvz., kad švietimo įstaigose, kuriose veikia profesinės sąjungos, nebūtų kuriamos darbo tarybos. Be to, profesinių sąjungų siūlymu buvo patikslinta formuluotė dėl darbo užmokesčio, pagal kurią pedagoginių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis iki 2020 metų turi būti ne mažesnis kaip 1000 eur.

 

Galutinai visos pozicijos ir formuluotės bus pateiktos ir suderintos kitame susitikime, kuris planuojamas gegužės 18 d.

Copyright © 2018 Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version